Звіт 2015

phoca_thumb_m_img_0411

 

Річний звіт: основні результати роботи епархіального відділу соціального служіння та благодійництва в 2015 році

 

 

 

Протягом 2015 року відділ соціального служіння та благодійництва Бориспільської епархії у тісній співпраці та силами кліриків (благочинні та настоятелі храмів) і прихожан (церковні громади та приходи) продовжив надзвичайно важливу роботу по всіх основних напрямках соціальної роботи та благодійної діяльності з метою організації та координації благодійної допомоги у найбільш актуальних та пріоритетних, з точки зору соціальної необхідності, напрямках:

 

  • Допомога воїнам Збройних сил України, які беруть участь у військових діях у зоні АТО

 

Матеріальна:

 

  • Близько 20 000 грн. (коштами або у матеріальному єквіваленті) зібрано та передано воїнам у зону АТО.
  • Близбко 5 т. продуктів харчування, консервації та засобів особистої гігієни.
  • 1 пральну машину придбано та передано для потреб навчального центру національної гвардії України в с. Старе Бориспільського району.
  • Надано 400 комплектів постільної білизни.
  • Надано 100 комплектів зимового військового одягу.
  • 1 автомобіль УАЗ відремонтовано, освячено та відправлено в зону АТО силами та коштами Баришівського благочиння.
  • Зібрано кошти та закуплено спортивний інвентар для реабілітаційного центру бійців постраждалих АТО в с. Циблі (Баришівське благочиння).
  • У храмах благочиній епархії постійно збирається та відправляється в зону АТО велика кількість медикаментів, засобів особистої гігієни та іншої матеріальної допомоги (молитвослови, ладанки, пояси з молитвою, натільні хрестики, тощо).

 

Без заголовка Report 2015-1

Духовна та психологічна:

 

  • Фактично у всіх приходах відбуваються заздравні служби та молебни за бійців АТО (зокрема, у березні 2015 року у м. Бровари, в храмі на чсеть св. Апостола Іоанна Богослова було відправлено соборний молебень “Про припинення кровопролиття на українській землі, дарування миру та збереження життя і здоров”я воїнів нашої Батьківщини”)

 

  • Відбуваються постійні поминальні молебни на спомин загиблих бійців АТО та відповідні треби (зокрема, у с. Світильня з благословіння митрополита Бориспільського та Броварського Антонія священнослужителями було відспівано загиблого воїна – мешканця села Івана Марченка)

 

  • Духовенство та активні парафіяни беруть постійну безпосередню участь у підтримці як воїнів-бійців АТО так і їх сімей (матерів, жінок, дітей). Зокрема Яготинське благочиння за постійну підтримку та турботу було нагороджене грамотою подяки від батальону “АЗОВ”.Report 2015-2
  • Допомога вимушеним переселенцям та біженцям зі Сходу України та мирним жителям, що проживають у зоні військових дій

 

Велика увага священнослужителів єпархіїї приділяється саме цим верствам населення України, що постраждали від військових дій та/або
були вимушені змінити місце проживання.

 

  • Зокрема, силами багатьох парафій єпархії було зібрано Report 2015-3більш ніж 10 т. продуктів харчування, близько 5 000 грошових коштів та 4 500 кг. дрів/твердого палива для забезпечення опалення сімей переселенців (зокрема для переселенців, що проживають у с. Рогозів, с. Ревне, с. Велика Олександрівка, с. Вишеньки, с. Плоске, с. Гоголів, с, Жуків та у інших місцях).

 

  • У більшості парафій єпархії проживають сім”ї переселенців, якими постійно опікуються прихожани та клірики церкви у тісній співпраці з волонтерами, благодійними фондами/організаціями та місцевою владою (співпраця та допомога центру збору допомоги постраждалим у м. Переяслав-Хмельницький, ГО “Спільна справа”, організація благодійницьких паломницьких поїздок дітей-переселенців до Києво-Печерської Лаври, створення координаційного центру по організації допомоги воїнам АТО та постраждалим у зоні бойових дій, тощо).

 

  • Надзвичайно важливою є робота, яка ведеться на рівні сестринських обьєднань, які приймають безпосередню участь в у забезпеченні необхідного немедичного догляду та підтримки бійцям АТО та постраждалим, що потребують фізичної та психологічної реабілітації та духовної підтримки.

 

  • Прикладом цього може бути керівник сестринства “Марії Магдалини” при храмі Успіння Божої Матері в урочищі Суха, Івченко Вікторія (1-ше Вишгородське благочиння), яка приймала участь у конференції “Війна та мир. Народження нових цінностей” та підготувала доповідь на тему “Значення духовної реабілітації в комплексній моделі надання психологічної та соціальної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей”.

 

  • В кожному благочинні при храмах організовано постійно діючі центри допомоги, які не тільки збирають кошти та матеріальну допомогу, а і надають можливу інформаційну підтримку щодо пошуку роботи та житла для переселенців та біженців.

 

 

  • Допомога уразливим та малозабезпеченим групам населення, які потребуть особливої уваги та підтримки

 

Робота з уразливими групами населення, такими як: ветерани та престарілі, сироти та багатодітні або малозабезпечені сім”ї, одинокі матері та сім”ї в кризових обставинах, хворі, інваліди та люди, з особливими потребами була і, наразі, лишається одним з основних пріоритетів роботи відділу соціального служіння і благодійництва Бориспільської єпархії.

 

Зокрема, у 2015 році була здійснена наступна підтримка та робота з цими уразливими групами населення:

 

  • Зібрано близько 35 000 грн. на допомогу багатодітним, малозабезпеченим та т. з. кризовим сім”ям (в тому числі і сім”ї священника В. Бойчури, сім”ї священника В. Воробей).

 

  • Більш ніж 70 малозабезпечених осіб з числа віруючих прихожан було організовано у паломницькі поїздки за рахунок благодійних коштів.

 

  • У більшості будинків престарілих, що знаходяться на території єпархії ведеться соціальна робота по матеріальній та духовно-психологічній підтримці людей похилого віку (зокрема у м. Березань, м. Ревне Бориспільського району, м. Переяслав-Хмельницький, на Згурівщині, с. Черняхівка Яготинського району, стаціонарне відділення для постійного проживання людей похилого віку у с. Перемога, Баришівського району та інших будинках престарілих).

 

  • А також надається інша “адресна” допомога, така як, наприклад, надання грошової допомоги погорільцям у с. Любарці, Бориспільського району, збір коштів на лікування членів родини священника, збір коштів та облаштування житла для багатодійтної сім”ї священника в с. Сулимівка, тощо.

 

  • Практично в усіх зрамах єпархії надається матеріальна допомога продуктами, що збираються під час паніхід та приношень прихожан, організовуються благодійні обіди для малозабезпечених верств населення, що присвячені храмовим та церковним святам (благодійний обід на честь храмового свята Свято-Троїцької парафії 1-го Переяслав-Хмельницького благочиння зібрав понад 400 чоловік), тощо.

 

  • Допомога хворим, людям з особливими потребами та інвалідам

 

Окрема увага традиційно приділяється хворим (особливо хворим дітям) та інвалідам та людям з особливими потребами.

 

  • У 2015 році було зібрано та перераховано на потреби онкохворих дітей та адресну допомогу грошові кошти у розмірі більш ніж 9 000 грн.
  • Було засновано та успішно працює нове сестринство на честь “Марії Магдалини” (про яке вже згадувалося вище), що опікується хфорими та пораненими бійцями, а саме: постійно відвідують хворих та на території поранених у хірургічних та травматологічних відділеннях, надають допомогу з психологічної реабілітації, проводять бесіди на духовні теми, надають просфори та свячену воду тяжко-хворим та пораненим, тощо.
  • Велика кількість священнослужителів єпархії постійно опікується певними лікувальними закладами, що розташовано на їх території їх парафій (наприклад, храм влмч. Пантелеімона у м. Вишгород, діти-інваліди під опікою БО “Добродій” – парафія “Пом”якшення Злих Сердець”, м. Бориспіль, парафія св. Бориса та Гліба в м. Переяслав-Хмельницький, допомога “Спілці анонімних алко- та нарко-залежних”, Київському військовому шпиталю та лікарні ім.Павлова у м, Київ – Свято-Успінська парафія с. Погреби, 1-ше Броварське благочиння, Яготинська міська лікарня, )

 

  • Освітньо-просвітницька та духовно-виховна робота

 

Не менш важливою була і лишається соціальна робота церковних діячів та активістів, яка проводиться в освітньо-просвітницьому та виховному напрямках.

 

  • На території Бориспільської єпархії діють декілька недільних (церковно-приходських) шкіл, які забезпечують таку важливу і необхідну просвітницьку роботу як з дітьми, так і з дорослими прихожанами. Протягом 2015 року були організовані числені поїздки та паломництва для дітей та підлітків на базі недільних шкіл по святим місцям України (наприклад, у Свято-Троїцькій парафії м. Переяслав-Хмельницький).
  • Силами парафій єпархії організовується можливість та процесс річної підписки на отримання Церковної православної газети для приходів, міських та сільських рад, лікарень, шкіл та бібліотек.
  • Продовжує свій розвиток тенденція до відродження традиції організації святкових вистав та свят для дітей та підлітків на честь церковних свят та угодників Божих, зокрема на честь св.Миколая (наприклад у с. Лукаші учні школи разом з представниками молодіжного театру “Стожари” поставили святкову виставу, яка має виховне та духовно-просвітницьке значення та вплив на дітей та молодь).
  • Активно відроджується традиція відвідувати навчальні державні заклади (школи, садочки) та проводити духовні бесіди та виховну роботу.

 

Додаток №1: Детальний звіт-лист (таблиця по показниках)

 

Перейти до панелі інструментів